Projekt Maratón: 17 týždňová cesta: 3/17

Projekt Maratón: 17 týždňová cesta: 3/17

Je noc. Obúvam si svoje bežecké tenisky, ktoré za svoj krátky čas so mnou zažili mnohé. Časť z nich chýba, už nie sú také, aké boli na začiatku. Ale ani ja nie. Bežím lesom. Všade naokolo nekonečná tma. Čo sa za ňou ukrýva a čo sa ukrýva v nej? Ako keby ma pozorovali neviditeľné oči. Poryvy vetra nútia konáre stromov do divokého tanca, do toho všade prítomná hmla. A ja, prebiehajúc týmto nočným divadlom, týmto zoskupením zvláštnych zvukov. Premýšľajúc. Premýšľajúc, či konám správne. Či je naozaj toto cesta, ktorá ma niekam zavedie. Alebo to je všetko len ilúzia. Ilúzia mocne prepletená pavučinou klamstiev, ktorými som sa presvedčil o správnosti svojich činov. Kto pozná odpoveď? Iba ja sám. Čím ďalej bežím, pozerajúc sa na nočnú oblohu posiatu hviezdami, tým menej ma oťažievajú pochybnosti. Tým menej som zmätený v sebe samom. Je však len tenká hranica v procese hľadania alebo straty seba samého. Preto musím byť obozretný. Pozerajúc sa otvorenými očami na svet, v ktorom často nie je ochota vidieť, počuť, či cítiť.


 (03) 52.Tréningový týždeň: 24.12.-30.12.2018

Tretí tréningový týždeň sa niesol na vlne sviatočnej nálady. Nie že by to znamenalo, že sa teraz nebude trénovať. Ale 24.12., v pondelok som si povedal, že si dám voľno a strávim ho plnohodnotne s rodinou. S tou správnou vianočnou atmosférou, so všetkým, čo k tomu patrí. Na druhý deň, ale už prišiel čas sa rozhýbať a v stredu boli na pláne intervaly na atletickej dráhe. Kvalitný tréning. Nechceme predsa stratiť rýchlosť, je tak? Aj ďalšie dni sa niesli v pozitívne nastavenom trende, kedže na pláne bolo odtrénovať pre tento týždeň 16 hodín, bolo dôležité si to správne rozvrhnúť.

Nastal však malý zádrhel, v piatok večer bola na pláne oslava najlepšieho šprintéra na Slovensku pre rok 2019, zdravím ťa Šimon Bujna a ešte raz všetko najlepšie. To by samozrejme nebol problém. Ale moja občasná záľuba v podobné spoločenské akcie vyvrcholila návštevou mesta a jeho pokračovaním na byte. Zhrnuté a podčiarknuté, trénovať v sobotu a ani v nedeľu by nebolo bývalo efektívne. Takže plánovaný objem nebol naplnený. Na druhú stranu verím, že raz za čas to zase nie je až taký problém a hlavne to môže predstavovať psychickú vzpruhu.

3 tréningový týždeň


Pondelok (24.12.2018):

Utorok (25.12.2018):

 • Beh: 1h49m14s/20,01km/5´28″/km (cca 9 km bolo okolo plánovaného maratónskeho tempa)

Streda (26.12.2018):

 • Beh/Atletická dráha: 8x600m(´400m výklus po každej 600vke) (plánované tempo bolo cca 3:45/km, takže áno, prvé 4 mierne prepálené, ale tak čo už.)
 • výklus/bežecká abeceda:3.5km
 • 1.) 1:56 2.) 2:03 3.) 2:07 4.) 2:06 5.) 2:16 6.) 2:18 7.) 2:15 8.) 2:09
 • Stac. bike: 1h15m/52km (zdá sa, že cyklopočítač už je postarší alebo že by som bol až v takej forme?)

Štvrtok (27.12.2018):

 • Badminton
 • Stac. Bike: 10km/20m
 • Posilka: Prsia/Ramená/Nohy/Core/Mob. cviky
 • Beh: 1h20m11s/13,38km/ 5´59″/km

Piatok (28.12.2018):

 • Posilka: Chrbát/Core

Sobota(29.12.2018):

Nedeľa (30.12.2018):

 • Beh: 1h/ 9.29km/ 6´27″/km

Tip na knihu:

View this post on Instagram

*,,Bežím, aby som dosiahol pocit prázdna. Ako sa dá predpokladať, sem-tam sa do toho prázdna vkradne aj myšlienka.”* ———————————————————————— ,,Emocionálne rany na duši sú cenou, ktorú musí človek zaplatiť za svoju nezávislosť.” ———————————————————————— ,,Jediné, čo vidím je môj charakter. Môj osobný, tvrdohlavý, nespolupracujúci, často do seba zahľadený charakter, ktorý o sebe neustále pochybuje. Ktorý, keď prídu komplikácie, sa zakaždým usiluje nájsť na každej situácii niečo úsmevné. Nosím ho všade so sebou, ako starý kufor po dlhej prašnej ceste. Niežeby sa mi veľmi chcelo. Jeho obsah je príliš tažký a vyzerá mizerne. Vláčim ho so sebou, pretože nemám nič iné, čo by som mal so sebou nosiť. Už som k nemu prilipol.” ———————————————————————- ,,Či to už bolo na niečo dobré alebo nie, či to bolo úžasné alebo to nestálo za nič, v konečnom dôsledku nie je dôležité to, čo vidíte, ale to čo cítite vo svojom srdci. Aby ste pochopili niečo hodnotné, musíte niekedy vykonať niečo zdanlivo márne.” ———————————————————————— #beh #behamesrdcem #mojevize #czblog #skblog #skblogger #blogger #blog #skczblogers #dnescitam #csobmarathon #bratislavamarathon #knihy #laskakukniham #tipnaknihu #modernymnich #bloggerskcz #blogujeme #behamesk #behame #tipnacteni #bookstagram #kniha #vicecasunacteni #ukazcoctes #dnesctu #knihy #behajslovensko #csobbam2019 #kniznytip #milujemeknihy

A post shared by Moderný Mních (@modernymnich) on


Ak by ťa čokoľvek zaujímalo ohľadom jednotlivých tréningov, plánovaných pretekov alebo hocičoho iného, neváhaj napísať komentár. Alebo, ak ty sám máš nejaké zaujímavé tipy, čo zlepšiť, čo zmeniť, čo ty sám robíš, čo ti funguje alebo nefunguje, kľudne napíš taktiež, budem len rád.

Maj sa najlepšie ako vieš.

Tvoj Moderný Mních.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *