O mne

Vítam ťa na mojom blogu a zároveň som nesmierne rád, že si sa sem rozhodol pozrieť. Volám sa Martin Lošonský, som cestovateľom a objaviteľom života. Som učiteľom a zároveň študentom v každej jednej činnosti, ktorú vykonávam. Prechovávam v sebe lásku k múdrosti, takže sa dá povedať, že som tak trocha závislým na neustálom rozvoji seba samého vo všetkých možných oblastiach, ktoré má zaujímajú alebo ešte len zaujímať budú.

A čo by to tak napríklad mohlo byť?

Ide mi o 100% naplnenie štyroch, ako to ja volám svetov a to:


1.) Myseľ 2.) Duša 3.) Telo 4.) Emócie


O toto naplnenie, či spolupatričnosť sa pokúšam rôznymi spôsobmi, aktivitami, záľubami, ktoré navzájom súvisia. Ide o šport a pohyb, o pre mňa správne stravovanie, o meditáciu a imagináciu, o písanie denníka, respektívne článkov na tento blog, o cestovanie, o púšťanie sa do nových dobrodružstiev a skúšanie nových vecí/činností, o čítanie kníh na dennej báze, učenie sa cudzích jazykov.

Ide mi o dosiahnutie stavu, kedy budem vedome schopný ovládať svoju myseľ,dušu, telo a emócie a nebudú ovládať oni mňa. Nakoľko si určite aj ty zažil, že si napríklad v niektorej situácii reagoval inak, ako by si reagoval za normálnych okolností, pretože si sa nechal ovládnuť svojimi emóciami. Alebo sa ti určite stalo, že si pociťoval neschopnosť sa tešiť zo života, pociťoval si zvláštne prázdno, vôbec nič sa ti nechcelo, akurát tak ležať v posteli a nerobiť nič celý deň, či dokonca aj dlhší čas. Určite si už niekedy cítil pocit nenaplnenia, respektívne si sa necítil motivovaný do vecí, ktoré by si mal alebo čo je lepšie chcel robiť.

Ide mi o dosiahnutie toho, že sa stanem najlepšou verziou samého seba a každý deň to budem zveľaďovať, ide mi o majstrovstvo v každej činnosti, aj takej, čo na prvý pohľad nevyzerá dôležito, ale dôležitou je, o najlepšie vzťahy s ľuďmi, s ktorými sa stretnem, o najlepší vzťah sám so sebou, čo je nesmierne dôležité a mnoho ľudí si to nemusí uvedomovať, že to, ako vnímam seba, rozhoduje o tom, ako vnímam svet.

 


„O osobný a duchovný rozvoj som sa začal výrazne zaujímať začiatkom tohto roka, prečítal som desiatky kníh, prečítal desiatky článkov, vypočul si desiatky rozhovorov a podcastov, pozrel desiatky videí. To samozrejme neznamená, že som teraz získal patent na pravdu a že to o čom píšem a budem písať je pravda a len pravda a nič iné, tým chcem povedať to, že to je len môj pohľad na dané skutočnosti, môj pohľad na svet a tento pohľad sa stále vyvíja a niekam posúva, nakoľko, ako som už písal, som študentom života do konca mojich dní.”

 


Takže budem len rád, ak ta nejaký článok, či nejaká myšlienka k niečomu inšpiruje, ak s niečim budeš súhlasiť a budeš sa s tým stotožňovať, ale zároveň budem takisto rád, keď aj nie a keď vyjadríš svoj názor a svoj pohľad na danú vec, nakoľko sa môžeme navzájom od seba učiť a o to mi koniec koncov aj v živote ide, pretože v tomto svete je veľa tých, čo chce len rozprávať, ale už menej tých, ktorí ta pozorne a úprimne počúvajú.

Prajem ti príjemne čítanie,

Moderný mních.